e
sv

Yeni Windows 10 Görev Çubuğu Kullanıma Sunuluyor

634 Okunma — 26 Nisan 2021 18:28
Uzun süredir kullanılan Microsoft programının Windows 10 görev çubuğundaki, en büyük görev çubuğu değişikliğinin devreye girmesi ile birlikte birçok uygulama hayata sunuluyor.
Yeni Windows 10 Görev Çubuğu Kullanıma Sunuluyor

Uzun süredir kullanılan Microsoft programının Windows 10 görev çubuğundaki, en büyük görev çubuğu değişikliğinin devreye girmesi ile birlikte birçok uygulama hayata sunuluyor. Windows 10 programlarında yeni hava durumlarının ve haberlerinin panel ögesi şeklinde sunulması bekleniyor. Microsoft getireceği yeni güncelleme ile birlikte hava durumu ve haberler paneli ögesi sunacak.

Yeni haber pencerelerinin mevcut durum ve hava durumu bilgilerinin; yeni bir şekilde Windows 10 çubuğuna yansıtılması sayesinde birçok kısa yollar oluşturuluyor. Yeni haber gruplarının açılması ile birlikte Windows 10’da yeni haber görev çubuklarının pencerelerinin açılması ayrıca hisse senedi ve spor bilgilerinin içerik halinde genişletilmesi görev çubuğu aracılığı ile sağlanır.

Eklenen Yeni Görev Özellikleri

Windows programında yeni görev çubuklarının etkinleştirilmesi, görünür olabilecek kişisel verilerin ve kaynakların içeriğinin tamamen Microsoft News ağında bulunan şirket ve hangi haberlerin kullanıcı ile alakalı olup olmadığını göstermek için yeni bir al uygulaması kullanacak. Al uygulamasında verilerin ve haberlerin alınması sağlanıyor. Bu uygulama sayesinde 4.500’ den fazla kaynaktan alınabilecek haberleri gözlemlenir.
Gelen haberlerinin içeriklerini ortaya çıkarmak için Windows haberlerinin kullanılması, yeni pencere aracını kullanmak isteyen için ve devre dışı bırakarak bu haberlerinin gelmesini sağlamak istemeyecek kişiler için bu uygulamalar oldukça kolay olacak. Windows 10 için yapılan güncellemelerin, ön izlenmesi indirilen dosyaların sunulmaya başlaması ile birlikte güvenlik güncelleştirmeleri başladığından itibaren yayınlanacak. Test aşamaları ile birlikte birçok aşamadan geçtikten sonra önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

Yeni Windows 10 Görev Çubuğu Kullanıma Sunuluyor

Yeni Windows 10 Görev Çubuğu Kullanıma Sunuluyor

Windows 10 Test Aşaması

Ocak ayından beri, belirli uygulamalarının daha rahat kullanılması için şirketin işletim sistemi planlanıyor. Güncellemelerinin hemen öncesinden gelerek Microsoft’ un önümüzdeki ay başlaması ile beklenen güncellemesini, test açılmasının son safhasında olduğu belirtildi. Yeni oluşturan görev çubuğunda bulunan hava durumuna ve birçok haber pencere ögelerinin, 1909 ya da daha üzeri güncel sürümlerde kullanılabilmesi ve çalıştırılabilmesi öngörülmüştür. Böylelikle Windows 10 kullanıcıları kullanılabilir halde olacak. Yeni özelliklerin görev çubuklarında etkinleştirildiği görünür halde kişiselleştirilebilir. Kişilerin birçok verilerinin ana ekranda ve veri çubuğunda kullanılabilir olması sağlanır.

Hız kesmeden devam eden, en son yeni teknolojik gelişmelere sürekli yeni teknolojik gelişmeler ekleniyor. 2020 Yılında çığır açan en son yeni teknolojik gelişmeleri siz değerli onebe.net kullanıcıları için hazırlamış bulunmaktadır.
etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yeni Windows 10 Görev Çubuğu Kullanıma Sunuluyor