e
sv

WhatshApp’a QR kodla kişi ekleme özelliği geliyor

1141 Okunma — 05 Temmuz 2020 18:52
WhatsApp, kullanıcıların kişi eklemelerine izin vermek için QR kodlarının kullanımını getiriyor.
WhatshApp'a QR kodla kişi ekleme özelliği geliyor

WhatsApp, kullanıcıların kişi eklemelerine izin vermek için QR kodlarının kullanımını getiriyor.

Bu özellik hem iOS hem de Android için çıkaracağı beta sürümlerinde olacak. Uygulamanın kendi QR kodunuzu görüntüleme ve diğer kullanıcıların kodlarını tarama seçeneklerini içeren ayarlar menüsünde olacağı belirtildi. QR kodları, kullanıcılar artık numaralarını başkalarıyla paylaşmamayı seçerse iptal edebilir.

WhatsApp Beta Sürümü

Beta Versiyonu , WhatsApp’a doğrudan kişi ekleme sorunu için gecikmiş sürüm olarak adlandırabiliriz. Şimdi ki versiyon’da Şu anda kullanıcılar önce Apple’ın Telefon uygulamasındaki Kişiler sekmesinden bir kişi eklemelidir. Sonra WhatsApp’ı açabilir ve onlara bir mesaj gönderebilirler.

 
Bunun sayesinde artık kullanıcılar istedikleri kişileri QR kod ile ekleyebilecekler. Bu özelliğin ne zaman herkese açık bir sürüm yayınlacağını bilinmiyor.

WhatsApp son zamanlarda uygulanan sohbetlerin güvenliği ve kişilerin daha rahat özgürce kullanmaları için getitirileceğini açıkladı. Biliyorsunuz ki geçenlerde COVİD-19 pandemi nedeniyle 4 kişilik görüntülü konuşmasını 8 kişiye çıkarmıştı konuyu daha önce paylaşmıştık.
“WhatsApp video görüşmeleri artık yalnızca dört yerine sekiz kişiye çıkardı. Kullanabilmek için herkesin whatshapp son sürüm güncellemesi yapmış olması gerekiyor.

To Grup video görüşmesi başlatmak , bir grup sohbeti doğrudan çağrısı başlatmak veya manuel olarak bir bire-bir arama başlattıktan sonra ekstra kişi ekleyebilir ya edebilirsiniz. WhatsApp’ın sitesi video görüşmelerinin uçtan uca şifreli olduğunu not ediyor .
İzini sürenler için WhatsApp’ın yeni sınırı , Google Duo için kısa süre önce tanıtılan 12 kişilik sınırla karşılaştırılıyor . Bu arada, Apple’ın FaceTime’ı 32 , Houseparty sekizini, Skype ve Facebook’un yeni Messenger Rooms servis desteği 50’yi ve Zoom’un ücretsiz katmanı 100’ü destekliyor.”

WhatsApp Geciken Beta Sürümü

WhatsApp’ın bu getireceği özellikli beta sürümü, aslında bir çok platform tarafından kullanılıyordu. Şimdi diyeceğiz ki WhatshApp neden gecikmeli getiriyor bu sürümü. Aslında akla sadece iyice yaygınlaşmak ve belli kitleye ulaşmak için olabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

WhatshApp’a QR kodla kişi ekleme özelliği geliyor