e
sv

Twitter’ın Türkiye’ye temsilci atayacağı açıklandı

832 Okunma — 20 Mart 2021 00:18
Twitter'ın Türkiye'ye temsilci atayacağı açıklandı 1

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter’da ! yaptığı paylaşım ile Twitter’ın Türkiye’ye temsilci atayacağını açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın yaptığı açıklama’ da  “Artık Twitter da Türkiye’de temsilci bulunduracak! Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Twitter da temsilci atayacağını bildirdi.”

 

Bakan Twitter açıklama TemsilciTürkiye’de Tüm sosyal platformların Temsilci ataması yasa olarak kesinleşirken çoğu platform atayacağını belirtirken bazı platformlar hala sessizlik içinde. Bakan Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden yaptığı açıklama’da Twitter’ın Türkiye’ye temsilci atayacağını açıkladı.

Temsilci Atamayı kabul eden platformalar hangisi ?

Facebook, İnstagram, VKontakte (VK), YouTube, Dailymotion, TikTok ve en son Twitter platformu ‘da açacağını açıkladı. Tabi bu süreçte kademeli olarak her geçikmeden dolayı cezalar kesildi. İlk aşama ‘da 30 Milyon TL ceza kesilmişti.  Kademeli cezalardan Twitter’da nasibini almıştı.

Hangi Platformlar Temsilci ataması yapmadı ?

Periscope, Pinterest, LinkedIn Platformları temsilci konusunda sessizliklerini korumaya devam ediyorlar. Ancak kademeli cezalardan dolayı en son ceza internet erişimi kesilecektir.  Ancak Temsilcilik açmayı kabul eden şirketlerden ise o güne kadar kesilen para cezalarının 4’te 1’i tahsil edilecek, yaptırımları kaldırılacaklarını açıkladılar.

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Twitter’ın Türkiye’ye temsilci atayacağı açıklandı