e
sv

Rusya Kural İhlali Nedeniyle Twitter’ın Hızını Yavaşlattı

771 Okunma — 10 Mart 2021 17:21
Roskomnadzor Twitter ’ın Kuralları ihlal nedeniyle uyarı amaçlı hızını 10 Mart itibarıyla yavaşlatılacağını bildirdi.
Rusya Kural İhlali Nedeniyle Twitter'ın Hızını Yavaşlattı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor). Sosyal medya platformlarından Twitter’ın Kuralları ihlal nedeniyle uyarı amaçlı hızını 10 Mart itibarıyla yavaşlatılacağını bildirdi.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu Roskomnadzor’dan yapılan açıklamada, 2017’den bu yana intihar, müstehcen ve uyuşturucuya özendiren içeriklerin kaldırılması için Twitter’a 28 bin talep gönderildiği açıklandı.
Roskomnadzor yaptığı açıklama ‘da söz konusu içeriklerden 3 binden fazlasının kaldırılmadığı bilgisine yer verilen açıklamada. “Rus vatandaşlarını korumak ve yasalara uymaya zorlamak için Twitter’ın hızının 10 Mart itibarıyla yavaşlatılmasına karar verildi.” açıklandı. Roskomnadzor yaptığı Açıklamada, Twitter’ın yasaları ihlale devam etmesi halinde Rusya’da erişime kapatılabileceğini belirtti.

Yapılan uyarı Hız Yavaşlatması

Roskomnadzor, yavaşlatmanın mobil cihazların yüzde 100’üne, sabit cihazların da yüzde 50’sine uygulanacağı bilgisini paylaştı. Moskova’da, geçtiğimiz haftalarda muhalif lider Aleksey Navalny taraftarlarının sokağa çıkmak için Twitter üzerinden organize olmasına tepki göstererek, ABD’li şirkete, gerekli önlemleri alması için ihtarda bulunmuştu.

Ayrıca Twitter’ın bu amaçla kullanılmasının önüne geçilmesi için gerekli adımların atılmasını istemişti. Roskomnadzor, sosyal medya platformu Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı şekilde ihlal etmekle suçlamıştı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Rusya Kural İhlali Nedeniyle Twitter’ın Hızını Yavaşlattı