e
sv

ONEBE.NET’in 2022 Anneler Günü Hediye önerisi, Anneler Günü ne zaman ?

147 Okunma — 28 Nisan 2022 21:16
2022 Anneler Günü ne zaman? Anneler gününde hediye ne alınır? ONEBE.NET siz değerli kullanıcıları için Anneler günü hediyesi olarak size birkaç öneri de bulunacağız.
ONEBE.NET'in 2022 Anneler Günü Hediye önerisi, Anneler günü Ne zaman ?

Hayatınızdaki anne ister kendi anneniz, ister kayınvalideniz veya eşiniz olsun, hepimizin hemfikir olabileceği bir şey, “Cennet annelerin ayakları altındadır.” (Nesâî, Cihad, 6) Hadis deki gibi, anneler dünyamızdır. Her zaman yakın olamayabiliriz, bazen de birbirinize kırgın olabilirsiniz, Anneler Günü bunu telafi etmek ve ne kadar önemsediğinizi değer verdiğinizi unutmaması ve hatırlaması için iyi bir fırsat olacaktır.

Anneler Günü Ne zaman 2022?


Anneler günü yaklaşınca herkesin en çok merak ettiği soru, ‘Anneler Günü ne zaman, Anneler Günü hangi güne denk geliyor? Bu yıl Anneler Günü ne zaman kutlanacak, ayın kaçında?’ En çok arama yapılan konulardan biri…

Anneler Günü, bu yıl Mayıs ayının 2. Pazar’ı olan 8 Mayıs tarihine denk geldiği için; 2022 yılında Anneler Günü 8 Mayıs pazar günü kutlanacak.

Aslında Annenizi en çok tanıyan siz olduğunuz için hediye konusunda en kolay seçimi yine siz yapabilirsiniz. Anneniz ev hanımı mı, belki sporu daha çok seviyor? Ya da müzik dinlemeyi çok seviyor,  Sosyal medya gündemi takip ettiği için akıllı bir cep telefon ’da hoşuna gidebilir. Bunun en doğru kararını yine siz verebilirsiniz.

 

Anneler Günü Ne zaman ortaya çıktı ?

Wikipedia’nın kaynağına göre Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Anneler Günü’nün nereden meydana çıktığı ile ilgili pek çok söylenti bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı şayet ABD’nin Virginia vilayetinde ikamet eden muallim Anna Jarvis adlı bir bayanın, 1905 senesinde ölüm eden annesi için her sene tebrik uygulamak istemiştir.

Bu tebrik ilk kere, 1908 senesinde bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna’nın bu girişimi, temsilciler meclisi yönünden elverişli nadide, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu hali, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar nihayetinde 1914 yılının ikinci piyasası anneler günü olarak duyuru edilmiştir. Bir zaman sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış ama hiçbirisini kazanamamıştır.

Anneler Günü için size önerdiğimiz Hediyeler

anneler günü abajur hediye

Annenizin, odası için eğer Abajur yok ise tatlı bir abajur hoş olabilir, Dekoratif ve tasarım olarak alternatifleri çok olduğu için Annenizin hoşuna gidecek tasarımı alabilirsiniz. Fiyat aralığı ise 150.00 tl ile 750.00 tl arasında değişmektedir. Anneler günü nedeniyle bir çok alışveriş sitesinde Abajurlar indirime girmiş durumda bu fırsatı kaçırmamalısınız tercihiniz Abajur ise!.

 

 

anneler günü hediyesi kombin 2022

 

Aslında en çok tercih edilen kombin hediyesi olmasıdır, neden mi ? Tek aldığınız hediyeyi beğendi mi ? düşüncesi yerine kombin yaparak bir den fazla aldığınız hediye sayesinde muhakkak birini beğenir düşüncesi sizi rahatlatır olmalıdır. Aslında bizim de önerimiz Kombin olmasıdır, çünkü Annelerimizin yaşı ilerledikçe kendilerine daha dikkat ettiklerinden dolayı kombin daha olumlu bakmaktadırlar. Saat, kolye, Şal veya şık bir ayakkabı kombini ile Annenize alabileceğiniz en iyi hediyeler arasında olabilir. Kombin isteğe göre yapıldığı için fiyat araştırmasını sizin için yapamadık ancak Hepsiburada’da Anneler günü için Kombin indirimi bulunmaktadır.

 

Bahar’a Merhaba dedik, havalar ısındı bununla beraber dışarda güzel bir hava ile dolaşmak için bir spor ayakkabı veya şık bir Küpe kolye seti alabilirsiniz. Akşamları spor yapmayı seven bir Anneniz var ise kesinlikle spor ayakkabı almalısınız, Eğer sadece dışarda arkadaşlarıyla oturmayı veya ziyaretleri seviyorsa yeni trend küpe kolye setleri alabilirsiniz.

Müziği ve teknolojiyi takip eden bir Anneniz var ise, spor ayakkabı veya Abajur ile bu iş olmaz!. Kesinlikle Bluetooth kulaklık  veya Akıllı bir cep telefonu almanız gerekmektedir. Bluetooth kulaklık için tabi mevcut akıllı cep telefonunuz markasını bilmediğimiz için pek çok öneride bulunamıyoruz ancak deneyimlerimiz ile uygun fiyat ile iyi performans aldığımız xiaomi bluetooth kulaklık önerebiliriz. Akıllı telefon olarak, elbette bilinen markalar, marka bilinirliği nedeniyle fiyat politikaları biraz fazla gelebilir, Alternatif olarak Xiaomi veya Oppo alabilirsiniz.

bunlardan hiç biri Annenizin tercihi değil mi ? O zaman kesinlikle Mutfağı seviyor, ona işlerini kolaylaştıracak bir robot almalısınız.  Mutfak konusunda Annelerimiz her zaman pratikliği sevmişlerdir,  bundan dolayı onun işlerini hafifletecek bir robot alabilirsiniz.

Morina Balığı Nedir? Morina balığı (Gadus cinsi), mezgitgiller familyasına ait bir balıktır. Morina Balığının diğer adı ise İngilizce kelimesi olan “Cod balığı” olarak da bilinir. Soğuk denizlerde yaşarlar ve ülkemiz sularında bulunmamaktadırlar. İki adet anüs yüzgeci, üç sırt yüzgeci, bir çene bıyığı ve uzun bir üst çenesi bulunan morinanın sırtı koyu yeşil ve benekli, karnı ise beyaz renktedir. Ekonomik açıdan önemli ve büyük deniz balıkları kategorisinde yer alır.

Sıradaki içerik:

ONEBE.NET’in 2022 Anneler Günü Hediye önerisi, Anneler Günü ne zaman ?