e
sv

İOS 14.5’in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak?

650 Okunma — 26 Nisan 2021 20:18
İOS 14.5 yeni Uygulamalar, yükleme sırasında artık kurulum aşamasında izinleri siz ayarlıyorsunuz. Artık konum izleme iznini vermeyebilirsiniz.!
İOS 14.5'in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak?

Günümüzde gizlilik konusunda herkes tedirgin ve herkesin gündeminde. Bugün yayınlanan iOS 14.5’in, sizi daha mutlu hissettiren ancak diğer bazı uygulama şirketlerini, özellikle de Facebook’a Apple’ı sevdirmeyen yeni gizlilik özellikleri geldi.

Yeni özelliğe uygun bir şekilde Uygulama artık konum izleme yapamayacak. Pek çok uygulama sadece uygulama içindeki işlemlerinizi takip etmez, aynı zamanda uygulamanın dışındaki gezinmeleriniz, diğer bir deyişle, uygulamadan çıktıktan sonra nereye gittiğinizi bilmeleridir. Bu nedenle Facebook’ta ve diğer uygulamalarda Amazon’da veya diğer sitelerde baktığınız ürünler için reklamları görüyorsunuz. Whatsapp, veya herhangi bir platformlarda “

14.5’ten önce, Ayarlar> Gizlilik> izinler’ye gidip “Uygulamaların izinleri Talep Etmesine İzin Ver” seçeneğini kapatarak tüm uygulamalarınız için izlemeyi kapatabiliyorsunuz. İOS’un yeni sürümü daha spesifik olmanıza izin veriyor. Başlamak için, yeni bir uygulama yüklediğinizde hiçbir şey yapmanız gerekmeyecek; yeni uygulamanın sizi izlemesini isteyip istemediğiniz otomatik olarak sorulur.

İOS 14.5'in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak?

İOS 14.5’in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak

Hangi uygulamaların konum izni istediğini görmek ve muhtemelen izleme ayarlarını değiştirmek istiyorsanız, aynı İzleme sayfasına gidebilirsiniz. Orada, bu izni verebilir veya iptal edebilirsiniz.

İOS 14.5’in uygulama izinleri için Yapmanız gerekenler;

  • İPhone ayarlarınıza gidin ve Gizlilik> izinleri seçin.
  • “Uygulamaların Takip Etmesine İzin Ver” altında, artık bu izni isteyen belirli uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Her bir belirli uygulama için bu izne izin verebilir veya iptal edebilirsiniz.
İOS 14.5'in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak?

İOS 14.5’in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak

 

Ve hala izin kapatmak için  “Talebine uygulama izin ver” kullanabilirsiniz.

Yeni İphone 13 Mini sızıntıları

iPhone serisinin Eylül ayında birçok serisinin çıkmasının beklendiği şu günlerde, iPhone 13 Mini’nin ilk canlı fotoğrafları gündeme sızdırıldı.

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte birçok akıllı cihaz sürümleri hayatımıza yerleşti. Güncel bilgileri ve haberleri almak için ve akıllı cihazların her alanda kullanılması yaygınlaştı. Birçok farklı sürüm ve modelleri ile günümüzde aktif olarak kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başladı. iPhone serisinin Eylül ayında birçok serisinin çıkmasının beklendiği şu günlerde, iPhone 13 Mini’nin ilk canlı fotoğrafları gündeme sızdırıldı.

28 Yıl’da hızla Gelişen teknoloji ile birlikte gelişim ’de merak konusu olmaktadır. İlk Akıllı telefon ne zaman ortaya çıktığı ve dokunmatik ekranlı telefonların Türkiye’ye ilk ne zaman geldiği en çok merak edilen sorulardan birisi, biz sizin için hepsini derleyip bu makalemizde paylaştık.

Sıradaki içerik:

İOS 14.5’in uygulamalar için konum izleme izni nasıl olacak?