e
sv

Google, Chrome kötü amaçlı Eklentiler için Kullanıcılarına Güvenli Rozet Doğrulaması

91 Okunma — 20 Nisan 2022 22:57
Google, Chrome kullanıcılarının nereden geldiklerini incelemek zorunda kalmadan yararlı eklentiler yüklemelerini kolaylaştırmak için geliştirme yaptıklarını belirtti.
Google, Chrome kötü amaçlı Eklentiler için Kullanıcılarına Güvenli Rozet Doğrulaması

Google, Chrome kullanıcılarının nereden geldiklerini incelemek zorunda kalmadan yararlı eklentiler yüklemelerini kolaylaştırmak için geliştirme yaptıklarını belirtti. Google, Eklentilere iki yeni rozet uygulamaya başladığını söylüyor. İlki, Öne Çıkanlar, bir ödül şeridine benziyor ve “en iyi teknik uygulamalarımızı takip eden ve yüksek bir kullanıcı deneyimi ve tasarım standardını karşılayan” eklentiler görüntülenecek.

Google, bunun, geliştiricilerin en yeni API’leri kullanmasını sağlayan ve her bir eklentinin gizlilik uygulamalarına ve istenen izinlere güvenlik sağlamak için “keyifli ve sezgisel bir deneyim” için eklentileri değerlendirmeyi içeren manuel bir süreç olduğunu söylüyor. Öne Çıkanlar etiketini almak için uzantıların, amaçlarını açıkça belirten ayrıntılı bir mağaza sayfası da olmalıdır. Ve son olarak, bir eklentinin temel özellikleri “ek kimlik bilgileri veya ödemeler olmadan erişilebilir olmalıdır.”

İkinci rozet, Köklü Yayıncılar tarafından yapılan eklentilerde gösterilecektir. doğrulanmış rozet işareti tasarımına sahip olan bu, “kimliklerini doğrulamış ve geliştirici program politikalarına uygunluğunu kanıtlamış” yayıncılara verilir. Ancak kimlik doğrulaması, rozeti kazanmak için tek bu yeterli değildir. Google ayrıca, eklenti oluşturucuların hizmetleriyle “tutarlı bir olumlu geçmiş performans” sergilemesi ve olağanüstü geliştirici politikası ihlalleri olmaması gerektiğini söylüyor. Bu, yepyeni uzantı yayıncılarının önce kendilerini kanıtlamaları gerektiği anlamına gelir. Google, “kalifiye olmak için bu koşullara uymanın en az birkaç ay süreceğini” belirtiyor.

Şirketler, Öne Çıkan’ı almak için mevcut bir eklentiyi aday gösterebilseler de, yeni rozetlerden herhangi biri için ödeme yapamazlar. Google’dan Debbie Kim, rozetleri detaylandıran bugünkü blog gönderisinde, “Kullanıcıların onları oluşturan yayıncıları tanırken harika uzantıları bulmasını kolaylaştırmak her zaman bizim görevimiz olmuştur” dedi. Etiketler, kullanıcıların Chrome Web Mağazası’na giren kötü amaçlı eklentiler hakkında endişelenmeden yükleme düğmesini tıklama konusunda kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmalıdır.

Sıradaki içerik:

Google, Chrome kötü amaçlı Eklentiler için Kullanıcılarına Güvenli Rozet Doğrulaması