e
sv

Evinizde WİFİ sorun mu yaşıyorsunuz ? Çözümü çok basit

1107 Okunma — 05 Temmuz 2020 18:49
Evimizde çoğumuz standart İnternet sağlayıcımız verdiği Modemi kullanmaktayız, peki Neden bu modemler evin her yerinde çekmiyor ve bu sorunu nasıl çözeceğiz diyorsunuzdur bu konu tam size göre.!
Evinizde WİFİ sorun mu yaşıyorsunuz ? Çözümü çok basit

Evimizde çoğumuz standart İnternet sağlayıcımız verdiği Modemi kullanmaktayız, peki Neden bu modemler evin her yerinde çekmiyor ve bu sorunu nasıl çözeceğiz diyorsunuzdur bu konu tam size göre.!
Evet, öncelikle evimizde neden WİFİ düşük çekiyor hatta diyer uca gittiğinizde nerdeyse çekmiyor! bu sorunuza yanıt verelim.

İNTERNETİN ÇEKMEME NEDENLERİ

-Manyetik alanlar, hoparlörler, elektromanyetik dalga yayan cihazlar çekimi düşürebiliyor.
-Kapalı alanda siyan ulaşımını zayıflatır,(duvar ve uzaklık gibi).
-İnternet sağlayıcılarınızdan aldığınız modemin GHZ bandı çok önemli, ayrıca Aktarım hızınında etkisi vardır.

Öncelikle Kaliteli bir Modem almak pahalıya mal olabilir ? peki yeni modemin yarı fiyatına Evinizin her uc noktasına internet ulaştırabileceğinizi biliyor musunuz ?
Access Point (AP) dediğimiz ara dağıtıcı cihazlar sayesinde, bu sorunuzu çözebilirsiniz.

Peki Access Point nedir?

Access Point adı üstünde Türkçesi “Erişim Noktası” anlamına geliyor. AP cihazları birden fazla bilgisayarı mobil cihazı akıllı telefonları kısaca internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan cihazların ortak ismidir. Access Point ler genellikle kablolu bağlantıları kablosuz bağlantılara çevirmek için kullanılır. AP lerin kablolu interneti kablosuz wifi internete çevirme özelliğinin yanısıra sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak ta kullanılabilir. Access Pointler de Repeater modu genellikle iç mekanlarda uç noktalara internet erişimi sağlamak amacıyla ya da kablo kirliliği yaşamak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. AP ler iç mekan ve dış mekan olarak ortam şartlarına özel üretilmektedir.Dış ortam Access Point ler kötü hava koşullarında sinyal sürekliliği sağlamak amacıyla özel çalışma prensibiyle üretilmektedir iç ortam ürünlerine göre dayanıklılığı üst seviyededir.

Access Point Ne işe yarar ?

Access Point Türkiye’de Erişim Noktası olarak da biliniyor. Acces Point’ler birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak birbirine bağlayabilen veya internet bağlantılarını sağlayan cihazlara verilen isimdir. Bu cihazlar farklı amaçlar için kullanılabilirler. AP cihazlar genellikle bir internet ubnt access point bağlantısını kablosuz çevirmek veya kablosuz bağlantı sinyalini güçlendirmek amacıyla kullanılırlar.

şimdi Evde WİFİ sorunu nasıl çözeceğimizi anladık, ama hangisi almalıyım diyorsunuz ? biz sizin için 1 alternatif araştırıp bulduk.

ZYXEL NBG418N V2 Kablosuz 300 Mbps 4 Bağlantı Noktalı Erişim Noktası / Yönlendirici

özelliklerine göz atalım;
Ürün Tipi: Router
WLAN standards: IEEE 802.11g
Sinyal İletimi: İletim: 300 Mbps, Alım: 300 Mbps
Wlan Şifreleme: 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK
Özel Nitelikler: Access point modu, Universal repeater modu, Wi-Fi Protected Setup (WPS), Wi-Fi Multimedia (WMM), Kablosuz zamanlama, Kablosuz çıkış gücü yönetimi, Otomatik kanal seçimi, MAC adres filtreleme

Şimdi neden bunu önerdiğiniz diyeceksiniz, kendi fiyat aralığında en özellikliği ve en uygun fiyata seçtik sizin için.
evde WİFİ sorununu çözdüğümüze göre, her noktasında gidererek tadını çıkarın.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Evinizde WİFİ sorun mu yaşıyorsunuz ? Çözümü çok basit