e
sv

Apple, İphone sağlık uygulamasına yeni özellikler ekleyeceğini belirtti

96 Okunma — 12 Nisan 2022 18:15
Apple sağlık uygulamasına benzersiz yeni özellikler bu yıl yeni güncelleme ile getireceklerini belirtti.
Apple sağlık uygulamasına yeni özellikler eklemeyi planlıyor

Bloomberg’in haberine göre Apple, bu yıl iPhone sağlık uygulamasında ek uyku takibi ve insanlara ilaç almalarını hatırlatacak bir özellik getirmeyi planlıyor . Apple Şirketi, bu yıl Apple Watch’a vücut ısısı algılama özelliğini de ekleyebilir ayrıca halen bir kan basıncı monitörü özelliği için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Yeni ilaç hatırlatma aracı, kullanıcıların hap şişelerini okuma ile ilacı ne zaman aldıklarını takibini sağlayacak.

Bir vücut ısısı sensörü, Apple Watch’taki Adet Döngü izleme özelliklerini geliştirmeye yardımcı olabilir. Vücut ısısı adet döngüsü boyunca değişir ve bu veriler birinin ne zaman regl olacağını veya hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu zamanı tahmin etmeye yardımcı olabilir. Oura akıllı yüzüğü, kullanıcılara adetleri hakkında bilgi veren bir sıcaklık sensörü özelliğine sahip ayrıca dijital doğum kontrolü Natural Cycles’a için FDA onaylıdır.

Bloomberg’in haberine göre Apple, Apple Watch’a 2024 yılına kadar bir tansiyon monitörü ekleme planlarını zorladığını belirtti . Kan basıncı, giyilebilir şirketler için önemli bir hedeftir ve cihazları kalp sağlığını izlemek için önemli ölçüde daha kullanışlı hale getirebilir. Ancak bu özellik herkesin bildiği gibi zor ve uzmanlar , gerçek dünyada iyi performans gösterebilmesi için hala daha fazla iyileştirmeye ihtiyacı olduğunu belirtmekteler.

Şu anda, akıllı saatlerde kullanılan teknoloji genellikle yalnızca kan basıncının yükselip yükselmediğini kontrol edebilir ve ham bir kan basıncı ölçümü vermek için standart bir akıllı saatte göre kalibre edilmesi gerekir. Apple,  kullanıcılar için yüksek tansiyonu işaretlemek için bu özelliğini kullanmayı hedefliyor ve şu anda çalışanlar üzerinde denemeler yapıyor.

Sıradaki içerik:

Apple, İphone sağlık uygulamasına yeni özellikler ekleyeceğini belirtti